-
-
-

Вторинне житло або новобудова: що вибрати?

Вторинне житло або новобудова: що вибрати?

Вторинне житло або новобудова: що вибрати?

Купівля житла - процес, який не обходиться без ризиків. Вибираючи той чи інший варіант, все одно доводиться жертвувати своєю впевненістю в деяких питаннях. Статистика дошки оголошень ТОРРО говорить про те, що все частіше покупці здійснюють свій вибір на користь квартир в будинках, які ще знаходяться в процесі будівництва. Наприклад вибрати і купити квартиру у Львові в новобудові можна на сайті torrpo.com.ua

Про те, чого слід побоюватися і як правильно зважити всі «за» і «проти» ми спробуємо оцінити за такими критеріями.

1. Ціна. Однією з причин високої популярності новобудов є фінансова сторона питання. Тут ціна за квадратний метр набагато нижче, ніж в уже обжитих квартирах. Трапляється так, що такі квартири купуються з метою подальшого перепродажу. Тому попит на ринку нерухомості досить високий і потрібно встигати стежити за актуальністю пропозицій. Вартість квадратних метрів прямо пропорційно залежить від стадії, на якій знаходиться будівництво. Чим ближче будинок до завершальної стадії будівництва, тим, відповідно, вище ціна.

2. Безпека. Вибираючи вторинне житло, у покупця завжди існує можливість побачити на власні очі майбутнє придбання. Інвестування грошей в новобудову частіше нагадує покупку «кота в мішку». Укладаючи договір купівлі-продажу, існує величезна ймовірність потрапити в тенета шахраїв. Краще убезпечити себе, запросивши досвідченого юриста або експерта-ріелтора, який буде супроводжувати угоду на всіх етапах.

3. Можливість перпланування. Нещодавно вийшли на ринок забудовники пропонують своїм потенційним клієнтам можливість організувати планування квартири відповідно їхньому смаку і потребам. Обговорити це питання можна як заздалегідь, так і в більш пізній період, коли будинок вже буде побудований. Купуючи «вторинку» дане питання ускладнюється, тому що буде потрібна перебудова вже готових конструкцій.

4. Ремонт. Більшість нових квартир за своїм виглядом нагадують просто бетонну коробку. Часто відсутні навіть ремонтно-оздоблювальні роботи і покупцеві доведеться самим займатися штукатуркою стін, установкою дверей, проведенням сантехніки т.д. Іноді ремонт квартири може обійтися в 50% її повної вартості. У квартирі, в якій хтось уже жив, цей процес проходить набагато простіше, швидше і дешевше.

5. Інженерні комунікації. Купуючи житло в новому будинку, можна бути спокійним, що в ньому проведені нові водопровідні труби, газ, електрику та інші елементи інженерних мереж, які допомагають зробити подальше проживання комфортним. Ризик поломки мінімальний, проте залишається ймовірність, що спочатку вони можуть функціонувати недостатньо ефективно, так як раніше їх використовувати не доводилося.

6. Інфраструктура. Нові будинки зазвичай будуються у віддалених місцях, де ніхто раніше не жив. Іноді такі житлові комплекси можуть перебувати навіть за межею міста. Внаслідок цього поряд може не виявитися необхідних магазинів, шкіл, дитячих садків або відділень банку. Таке питання легко вирішити в довгостроковій перспективі, але спочатку краще оцінити, наскільки зручна транспортна розв'язка в даному регіоні.

Звичайно, жити в новій і «свіжої» квартирі набагато приємніше. Але, приймаючи рішення про таку важливу покупку, краще ретельно все обдумати і вибрати той варіант, який найбільш прийнятний для вас в силу тих чи інших обставин.

Нерухомість Львів

Вторичное жилье или новостройка: что выбрать?