-
-
-

Що буде з нерухомістю в Україні до 2050 р.

Що буде з нерухомістю в Україні до 2050 р.

Згідно з даними Держстату, на 1 грудня 2017 населення України становило 42 млн. Чоловік (без урахування жителів Криму). Але експерти справедливо вказують, що постійно в Україні проживає менше людей, з урахуванням відтоку трудових мігрантів зараз - близько 35 млн.

За даними Міжнародної організації з міграції, близько 12% українців працюють за кордоном і планують продовжувати це робити в найближчі роки, при цьому бажаючих виїхати на заробітки близько 50% населення. За прогнзам на найближче десятиліття трудова міграція українців перевищить поріг в 25% населення.

Довгостроковий демографічний прогноз також не втішний: за даними ООН населення України скоротиться до 36,4 мільйонів з 44,2 мільйона чоловік до 2050 року.

Як ви знаєте, «частка» людей у ​​віці 60 років або так званий рівень старіння в Україні сьогодні становить 22 відсотки. В майбутньому тенденція до демографічними показниками продовжиться, і до 2030 року рівень старіння складе 25 відсотків, а до 2050 року - 35 відсотків.

Виходячи з цих даних в довгостроковій перспективі кількість бажаючих купити нерухомість в Україні знизиться на 70%. Якщо врахувати темпи будівництва, то до 2050 року купувавати нерухомість в Україні прийдеться не українцям а в основному іноземному інвестору собі в збиток тому що  українські «заробітчани» почнуть інвестувати в європейську нерухомість. Відповідно в будівельному бізнесі в найближче десятиліття настане насичення, обумовлене трудовою міграцією і демографічних зменшенням населення.

Звичайно, «квартирна» доля великих українських мегаполісів, таких як Київ, Харків, Дніпро, Одеса, збережеться на відміну від інших міст і сіл України. Судіть самі: населення щороку менше і квадратний метр все більше і більше. Швидше за все, наші великі міста залишать титул «мільйонера», крім Києва. Придбання попиту в мегаполісах буде підтримувати трудові маси трудящих-мігрантів. В інших населених пунктах України очікується депресивний покупець.

Команда ТОРРО прогнозує, що навіть за умови виходу з економічної піку українському капіталу не вдасться більше підняти ціни на нерухомість вище ніж в Польщі, а про минуле рівні цін на квадратні метри як в Німеччині або Франції залишиться тільки мріяти, або згадувати як про минуле казковому часу української економіки.

Проте купити квартиру в Києві  поки що можливо не дорого на порталі torro.com.ua

Раніше ми писали про прогноз Наймана на 2018 рік