-
-
-

Ринок нерухомості приготувався ... до падіння?

Ринок нерухомості приготувався ... до падіння?

Ринок нерухомості приготувався ... до падіння.

Первинний ринок Київського житла переповнений достатком. Пропозиції щодо Продажу квартир в Києві в новобудовах в рази перевищує попит. Це не дозволяє забудовникам підвищити ціни, незважаючи на зростання курсу долара і подорожчання будматеріалів. Правда влітку 2018 р. деякі компанії спробували підняти ціну на квадрати, але ... отримали миттєвий відтік покупців. В результаті, після закінчення пробного місяці, були змушені відкотитися до старих позицій.

Вторинний ринок за зиму і весну переповнившись пропозицією і знизивши ціни влітку показала непогані результати. В цілому обсяг продажів за дев'ять місяців 2018 р. на вторинному ринку зріс на 12% в порівнянні з 2017р.

Разом з поступовим завмиранням природи, напередодні зими, ринок нерухомості теж почав завмирати. Зміна курсу долара з 27грн на 28грн, а так само майбутні виплати за зовнішніми борговими зобов'язаннями, при відмові в отриманні чергового кредиту, заморозили ринок.

Рынок недвижимости приготовился… к падению.

Як стверджують в Агентстві нерухомості «Вікторія і Ко» - За звичаєм, як тільки падає гривня, слідом за нею зупиняється ринок нерухомості, після деякої паузи відбувається падіння нерухомості. Ось і зараз ринок завмер, відбувається насичення квартирами, яке призведе до падіння цін. Розмір падіння буде залежати від подальшої тенденції гривні. Швидше за все ринок до середини листопада буде просідати.

Разом з тим ринок оренди квартир в центрі Києва перенасичений пропозицією. Це прямий показник бізнес активності. Власники квартир, відчувши загальне зростання цін на життя, намагаються утримати орендні ставки підняті навесні. Проте вже в листопаді ціни на оренду відкотяться на 5-10%, тому що включиться опалювальний період і це буде дуже сильно тиснути на вартість оренди. Більшість орендарів постарається пережити зиму на околицях Києва в новобудовах, тому що там в будинках як правило є лічильники на тепло, що дозволить серйозно заощадити. Імовірно більшість майбутніх договорів будуть на термін не більше ніж 6 місяців, для того що б по весні, з відходом теплового навантаження, підвищити ціну на оренду.

Весною ми писали про Прогноз Наймана на 2018 рік

Договір оренди: на що звертати увагу?