-
-
-

Прогноз Наймана на 2018 рік

Прогноз Наймана на 2018 рік

Зміцнення гривні, яке відбулося в останні дні, стало наслідком спочатку валютних інтервенцій НБУ, продажу валюти одним держбанком, а також покупки нерезидентами ОВДП, вважає фінансовий аналітик, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман. Він прогнозує, що до серпня курс гривні напевно буде стабільним і влітку має всі шанси навіть бути краще, ніж зараз, а що почнеться восени - це зовсім інша історія.
 

Іноземні інвестори вважають, що після підвищення облікової ставки НБУ і подальшого зростання прибутковості ОВДП гривня стала інвестиційно (спекулятивно!) Привабливою і настала пора купити високоприбуткових гривневих облігацій. В результаті іноземні інвестори купили 1 лютого гривневих ОВДП з прибутковістю близько 16,5% річних на майже 91 млн дол., Напередодні їх продавши за гривню. Це дуже велика сума для українського валютного ринку і вона змогла зіштовхнути долар нижче 28 грн / дол. ", - написав на своїй сторінці в Facebook Ерік Найман.

Що ж відбувається?

Ось кілька інтересних фактів:

- в Україні, коли мова заходила про системні реформи "за рахунок корупціонерів і олігархів", співпраця з МВФ припинялося.
- Міжнародний валютний фонд ще жодного разу не починав в Україні своїх вимог з системних реформ, а завжди вирішував поточні проблеми за рахунок населення і бізнесу (підвищення податків, зниження соціальних витрат, підвищення комунальних тарифів і цін на газ, зниження пенсій і т. П. ).

Якби МВФ дійсно вимагав від української влади системних реформ, то іншого виходу, крім як їх провести, не залишалося б. При цьому економіка падала б не так сильно, впевнений фінансовий аналітик Ерік Найман.

Що буде далі.?

Якщо, наприклад, гривня буде стабільна до серпня, тобто півроку, то інвестори зароблять за цей час близько 8% або 16% річних. Для долара це дуже цікава прибутковість. І спекулянтам на такий короткий термін не важливі макроекономічні фактори (буксують реформи і складності України з МВФ, наростаючі зовнішні борги до виплати в 2019 році, що наближаються президентські вибори, загроза погашення 3 млрд "російського боргу" і 2 млрд боргу Газпрому). А там, можливо, до осені розрулиться і з МВФ, і з боргами, і вибори будуть не страшними. Ну а якщо не розрулиться, то в серпні ми побачимо зворотну дію нерезидентів - продажу українських ОВДП і гривні ", - пояснив Найман.

Спираючись на авторитетного експерта команда ТОРРО передбачає, що маючи укріплену гривню ціни на нерухомість будуть стабільними і купити квартиру в Києві  наприклад можна буде без ажіотажу, а ось до осені ринок почне стогнувати.