-
-
-

Продаж квартири: корисні поради.

Продаж квартири: корисні поради.

Власник квартири, який хоче швидше продати свою квартиру, звертається як правило в кілька агентств відразу. Такий продавець вважає, що конкуренція між найнятими ріелторами змусить ріелторів працювати краще, і на квартиру швидше знайдеться покупець. Насправді покупець знаходиться швидше, але ... Про це "але" поговоримо докладніше.

Є як мінімум три причини того, чому безліч агентів тільки нашкодять продажу вашої квартири.

1. Кожен власник хоче продати свою квартиру дорожче, кожен покупець - купити квартиру дешевше. Це аксіома, відома кожній людині. А тепер уявіть: ви найняли агента і вимагаєте, щоб він максимально швидко реалізував вашу квартиру. Яким буде найдієвіший спосіб? Зрозуміло, зниження ціни. Ріелтори почнуть переконувати вас, що знизити вартість необхідно, інакше квартиру не продати, тим більше вони будить відчувати взаємну посередницьку конкуренцію. Природно, так буде простіше агенту занизити ціну, але не вам. Таким чином суперництво агентів шкодить продавцеві: кожен ріелтор буде намагатися не допустити угоду конкурента занижуючи ціну ВАШОЇ КВАРТИРИ.

Справа в тому, що всі продаються квартири так чи інакше рекламуються на одних і тих же рекламних майданчиках. Це означає, що кожен захоче виділити свою пропозицію на тлі інших. Агентам вигідно, щоб в їх оголошенні ціна вашої квартири була менше ніж у конкурентів, адже покупці в першу чергу будуть дзвонити туди, де дешевше.

В результаті звернення до кількох ріелторам відразу обернеться тим, що ви візьмете собі кілька ворогів, мета яких - домогтися від вас максимальної знижки. Велика ймовірність, що деякі агенти зроблять це самостійно, без будь-якого погодження з вами. Вони занижують ціну в своїх оголошеннях, щоб відразу перехопити купівельний попит. Вони розраховують умовити вас зробити знижку на наступному етапі - в той момент, коли вони приведуть вам конкретного покупця.

2. Припустимо, ви найняли трьох ріелторів для продажу квартири - і кожен з них розмістив власне оголошення на ТОРРО. А тепер уявіть себе на місці покупця. Він бачить три оголошення від різних людей, які продають одну і ту ж квартиру. Через кого дивитися квартиру? Кому вносити аванс? Чи не вийде так, що аванс отримає власник від декількох покупців? Чому взагалі продажем займаються три різні людини? Чи не аферист чи продавець?

Ці сумніви зрозумілі й обґрунтовані. Квартира починає виглядати підозріло, і покупець перемикається на інші, більш прозорі варіанти. Ті, у яких немає спеціальних пропозицій-клонів. А ваша квартира продовжує конкурувати сама з собою.

Ви можете перевірити це і переконатися в правдивості наведених фактів, задавши на великих порталах з нерухомості запит на купівлю в певному районі квартири конкретних параметрів. Серед різних варіантів ви напевно побачите одну і ту ж квартиру, що виставляється від різних людей за різними цінами.

3. Будь-який агент з нерухомості в першу чергу веде ексклюзивні об'єкти. Так називають квартири, власники яких довірили вирішення квартирного питання одній людині. В цьому випадку у ріелтора є стимул вкладати час і зусилля в просування конкретної квартири - адже в разі успішного продажу він гарантовано отримає свою комісію.

Порівняйте такий ексклюзив з ситуацією, в якій однією квартирою займаються кілька агентів. Кожен з них не впевнений, що зможе заробити на продажу квартири - в будь-який момент угоду може зробити хтось інший. В такому випадку у ріелтора пропадає стимул намагатися для просування «загальної» квартири. Зусилля розпорошуються, а ваша квартира виявляється п'ятої-шостої по черзі після інших об'єктів.

А якщо продавати самостійно?

Як не дивно, якщо власник вирішує продавати свою квартиру самостійно, тобто без посередництва ріелторів, ситуація може звестися до описаної вище. Справа в тому, що як тільки власник розміщує своє оголошення в інтернеті, людини відразу починають атакувати дзвінками посередники, наполегливо пропонують свої послуги.

Як правило, дзвонять фахівці низької кваліфікації. Зазвичай це стажисти, що пробують почати свою кар'єру в агентствах нерухомості і намагаються таким способом набрати собі початкову клієнтську базу. Заодно вони можуть потренуватися на вас в веденні переговорів і в інших аспектах агентської діяльності.

Багато агентів копіюють оголошення без дзвінків. Такі люди просто беруть ваші знімки і розміщують їх в окремому оголошенні з власним телефоном.

Всіма правдами і неправдами такі ріелтори будуть намагатися потрапити до вас в квартиру. Якщо їм це вдасться, вони сфотографують усі кімнати на телефон і виставлять оголошення на безлічі сайтів. В результаті вийде вже описана ситуація, коли квартира конкурує сама з собою.

Що робити, якщо ви на своєму власному досвіді переконалися в справедливості наведених вище доводів і вашою квартирою рясніє інтернет?

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Обдзвонити всіх посередників, які реалізують ваш об'єкт, повідомити їм, що ви передумали продавати квартиру, і наполегливо попросити зняти всі оголошення.
Зробити паузу і почекати, поки оголошення дійсно зникнуть.
Ретельно вибрати одного агента, який буде займатися продажем на ексклюзивних умовах.


Після цього ви зможете повернутися до звичайного життя, а продажем займатиметься людина з досвідом.

Раніше ми радили прочитати статтю "Відеоспостереження квартири або будинку - рубіж вашої безпеки".