-
-
-

Пандемія нерухомості: Вплив короновіруса на ринок житла.

Пандемія нерухомості: Вплив короновіруса на ринок житла.

Через поширення коронавируса по всьому світу влада рекомендувала українцям утриматися від поїздок за кордон. Наші співвітчизники не відразу сприйняли загрозу всерйоз. Однак після виявлення COVID-19 у туристів, які прибули з Мілана, і закриття на карантин усіх, хто міг з ними контактувати в літаку, кількість громадян, які бажають провести відпустку за кордоном, помітно знизилося.

Першими почали зазнавати збитків від введення карантину бізнес орієнтований на готельний сектор і короткострокову оренду. В Україні обмежено в'їзд в країну, або відвідування загрожує подальшим карантином, скасовуються ділові, розважальні та спортивні заходи, що призвело до скасування бізнес-поїздок і туристичного потоку. В Україні повсюдно скасовані великі виставки, форуми, спортивні заходи, що також призведе до збитків в готельному секторі і втрат власників квартир, які здають в короткострокову оренду.

Ріелторські компанії поки не відзначали скасування угод, показів нерухомості в зв'язку з короновірусом. Угоди, авансовані в лютому 2020р по об'єктах нерухомості проходять в нормальному робочому режимі.

Проте перспективна ділова активність завмерла. Продавці нерухомості готові навіть торгуватися, але покупець відклав свої наміри до закінчення карантину. Курс гривні щодня здає свої рубежі. Заяви багатьох про початок світової кризи зупиняє купівельну активність.

У той же час експерти заявляють, що якщо ситуація з коронавірусів в світі не покращиться в найближчі три - шість місяців, то добробут громадян знизиться і ринок за підсумками 2020 року може просісти за кількістю угод на 30% і більше.

Короновірус обрушив ринок нерухомості в Китаї

Коронавіруc призвів до закриття більшості міст Китаю, і ринок нерухомості не став винятком. Кількість угод на первинному ринку нерухомості в Шанхаї в лютому скоротилося на 56% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, або з 3256 угод до 1413. За місяць до поширення коронавируса в Шанхаї було скоєно 3982 угоди з нерухомістю, пише Forbes з посиланням на дані Knight Frank. Один з найбільших в Китаї забудовників Evergrande Group запропонував знижки до 25%, щоб стимулювати попит.

Невеликі девелоперські компанії в Китаї виявляються на грані банкрутства. За перші два місяці цього року близько 105 компаній з нерухомості подали заяви про банкрутство. За оцінками міжнародних експертів, продажі новобудов у Китаї в цьому році вперше за 12 років впадуть, а кількість угод знизиться на 15%.

Така ж картинка відбувається по всьому світу. Країни оголосили про карантин несуть величезні фінансові втрати. У зв'язку з тимчасовим припиненням попиту по нерухомості ціни починають знижуватися.

Є думка що коронавірус не вічний, і влітку, за прогнозами експертів, його вплив зведеться до мінімуму. Але залишаться економічні наслідки, які продовжать впливати на курс долара і ринок.

Значною мірою ситуація буде залежати від того, як складуться наші взаємини з міжнародними фінансовими організаціями і чи зможе країна отримати зовнішні кредити. Відсутність останніх може знову підняти курс. Окреме питання: як ми зможемо пережити карантинний режим, які кроки по підтримці населення і бізнесу країна зможе не просто декларувати, а реально реалізувати. Наприклад, США вже оголосили податкові канікули для населення на 3 місяці. У Верховну Раду готують на розгляд подібний законопроект.