-
-
-

Мараторій на продаж сільхоз земель знято

Мараторій на продаж сільхоз земель знято

Придбання землі в Україні фізичними особами буде можливо з 1 липня 2021 року. Для юридичних осіб ринок сільськогосподарської землі буде відкритий в 2024 році.

Здійснилося! Верховна рада України в ніч на вівторок, 31 березня, у другому читанні прийняла закон про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року.

На підтримку законопроекту виступили 259 депутатів, з них 209 - члени партії "Слуга народу" президента України Володимира Зеленського. Крім того, ініціативу підтримали парламентарії з фракції "Європейська солідарність", "Голос" і група "Довіра".

Політики називають цю подію історичною, проте експерти вважають, що радіти рано, оскільки ринок землі в Україні буде діяти зі значними обмеженнями.

Новий Закон про продаж землі в Україні

З 1 липня 2021 року до 2024 року землю зможуть купувати тільки фізичні особи. Площа придбаних одним покупцем ділянок при цьому не повинна перевищувати 100 гектар.

З 2024 року сільськогосподарські угіддя в Україні зможуть купувати і юридичні особи. Ліміт площі ділянок, придбаних одним покупцем, буде при цьому підвищений до 10 000 гектар.

Важливо! Приватизація державної сільськогосподарської землі буде заборонена. Також заборонено продавати землю, що перебуває у державній власності. Саме на цьому наполягала фракція "Європейська солідарність" і пообіцяла віддати свої голоси за законопроект тільки за умови, що на продаж державних земель буде накладено мораторій. Банки не зможуть купувати землю, проте можуть бути власниками земельних ділянок в межах стягнення застави. Такі ділянки повинні бути відчужені у банку на торгах протягом двох років. Ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижче їх нормативної грошової оцінки. Ця норма буде діяти до 1 січня 2030 року.

Що стосується можливості купівлі землі в Україні іноземцями, то це питання має буде вирішуватися на референдумі. У той же час іноземним громадянам забороняється покупка земельних ділянок в 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.

Також заборона поширюється на компанії, акціонерами або кінцевими бенефіціарами яких є іноземні держави, а також в разі, якщо неможливо встановити бенефіціарного власника компанії. Чи не будуть мати права на покупку української землі і компанії, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також компанії з країн, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, і компанії під санкціями.

Обережно!!! На думку багатьох політиків, питання продажу землі іноземцям є дуже небезпечним. Деякі експерти вважають що якщо продаж іноземцям сільськогосподарської землі стане реальністю, це може привести до жахливих протестам, які можуть привести до краху держави і виникнення нових українських прото держав. Такий сценарій  більшою мірою не офіційно б влаштував більшість чільних світових політиків.