-
-
-

Антикорупціонери визначили ТОП-5 найгірших забудовників Києва

 Антикорупціонери визначили ТОП-5 найгірших забудовників Києва

Коли людина нарешті отримує від життя шанс придбати таку довгоочікувану квартиру, та ще в Києві, то стикається з вибором не якості, а безпеки вкладених грошей.

Замість того, щоб підбирати собі район, квадратуру, вид з вікна, інфраструктуру, інвестор вибирає забудовника, який би викликав довіру і не обдурив

У світі ілюзій і обману дуже важко зробити вернийвибор. Найчастіше довірливі люди потрапляють на шахраїв, недобросовестнихзастройщіков і навіть аферистів, які торгують неіснуючими квартирами, пропонуючи земний рай і безліч вигод після завершення будівництва. Красівийкомплекс серед природи, з фонтанами, кафешками, школами, садочками, клумбами іавтопаркамі за низьку ціну на стадії будівництва дуже приваблюють покупця і забирають в світ, де нарешті мрія стає реальністю.

Насправді ж, общественниеорганізаціі, журналісти і кияни виявляють нові самобуди, захищаючи лісу і дерева взелених зонах від вирубки, зносять будівельні паркани і подають в суди на «варварські» ісомнітельние будівельні компанії. Судячи з численних публікацій в ЗМІ, забудовники трапляються зухвалі, аморальні, з вельми агресивно налаштованими взглядаміна оточуючих.

Як визначався новий перелік проблемних новобудов Києва

Саме тому до початку весни журналісти і громадські організації визначили 5-ку гірших забудовників Києва, склавши список багатоквартирних будинків Києва, що будуються з порушенням норм законодавства. Рейтинг «чорного списку» недобросовісних забудовників був складений на підставі офіційних даних електронного ресурсу містобудівного кадастру, а також інформації, зібраної на форумах по нерухомості, коментарі-скаргах інвесторів, новинних репортажах в вітчизняних медіа, резонансних акцій протестів людей, які виступають проти ущільнення мікрорайонів за рахунок знищення зелених зон, офіційних висновків КМДА і ряду інших другорядних показників.

У ТОП-5 увійшли будівельні компанії, які викривалися у невідповідності декларованим проектним рішенням реального будівництва, нецільового призначенню побудованих об'єктів (наприклад, за документами повинен зводитися невеликий торговий центр, а в дійсності ведеться будівництво житлового багатоквартирного будинку) і прав забудовника на землю. Особлива увага приділялася тим забудовникам, які займалися вирубкою парків, скверів, історично цінних дерев шляхом підробки підписів місцевих жителів на дозвільних листах і траплялися на фальсифікації інший дозвільної документації та норм будівництва.

Отже,

1 місце: Будівельна імперія Анатолія Войцеховського

Анатолій де-факто є керівником безлічі компаній, серед яких група компаній «Укогруп», ТОВ «Укоінввестстрой», ТОВ «УК Сіті Груп», а також засновником компаній-забудовників кількох скандально відомих довгобудів. Один з них - комплекс на Харківському шосе, 19 і 19а (ЖК «Мега-Сіті»). 17 липня Печерський райсуд столиці арештував Войцеховського на два місяці. Йому інкримінують ухиляння від сплати податків на 12,5 млн грн, створення ОЗУ з метою самозахоплення землі та привласнення коштів інвесторів в 2004-2016 рр. Пізніше в ГПУ повідомили про арешт об'єктів і майна Войцеховського на 200 млн грн. 18 червня його перевели в Лук'янівське СІЗО. А після того, як його випустили під заставу 14 млн грн, він втік в РФ.

Квартири на об'єктах, що втік з-під слідства скандального забудовника Анатолія Войцеховського, на рахунку якого понад 40 незаконних будівництв в Києві, продовжують продаватися, незважаючи на їх припинення і арешти земельних ділянок. Офіси продажів продовжують працювати, а по всьому місту красується реклама житлових комплексів. Якщо в афері «Еліта-Центр» постраждали 1759 осіб, то в історії будівництв Войцеховського - десятки тисяч. Про це говорить голова земельної комісії Київради Олександр Міщенко. Тільки на старій Дарниці є два будівництва Войцеховського - більш ніж 2,5 тис. Осіб живуть в недобудованих будинках з перебоями з електрикою і водопостачанням. По Києву у нього десятки таких об'єктів, а це значить, що жертв цієї афери в десятки разів більше. «Еліта-Центр» - десята частина того, що зараз відбувається в Києві. Будинки будуються без дозвільних документів на самозахопленій землі. Нерідко люди купують квартири на восьмому поверсі триповерхового торгового центру. Всього у Войцеховського - 43 незаконних недобудови за період 2009-2014 рр. Купивши в квартиру в одному з будинків забудовника, у якого не було документів на початок робіт, оформити право власності на неї буде неможливо.
 

Ошукані інвестори створюють громадські організації для захисту своїх прав. Як розповіла жертва одному з будівництв Войцеховського, ЖК «Приозерний», Валентина Гуріна, комплекс повинен був ввестися в експлуатацію ще в 2007 році, однак цього не сталося до сих пір. За її словами, будівництво повністю зупинилася в 2012-му. З тих пір ошукані інвестори шукають порятунку в провладних коридорах. «Ми домоглися того, що рік тому екс-прем'єр Арсеній Яценюк доручив створити відомчу комісію, щоб добудувати наш будинок. Але чиновники з Минрегиона і КМДА на це рішення наплювали, так нічого і не змінилося », - каже Гуріна.

Ще однією жертвою афери Войцеховського став Дмитро Бабак, який ще в 2013 р придбав квартиру на 14-му поверсі в ЖК «Синєозерний». «Я прийняв рішення купити квартиру, коли у цього будівництва з'явилися фундамент і кілька поверхів. Тоді мені обіцяли, що до березня 2015 року я зможу заселитися в цей будинок. Але до сих пір побудовано тільки 9 з 24 поверхів, а будівництво фактично зупинилася ».

Найцікавіше, що страждають від квартирних афер навіть дуже впливові люди. Так, один одного з відомих українських акторів на умовах анонімності розповів, що його квартиру в споруджуваному будинку через чотири місяці після операції і зовсім продали ще одній людині: «Разом зі мною документи на ті ж квадратні метри видали ще одній людині. Буду намагатися домовитися із забудовником по-хорошому. Якщо не повернуть гроші, переведу справа в публічну площину ».

Така схема, як продаж квадратних метрів кільком людям, дуже поширена зараз практика. Схема полягає в тому, що продають не квартиру, а майнові права на неї. Таку схему використовують 80% забудовників у Києві, але постраждають інвестори, залежить від їх порядності - поміняють цей документ на право власності. Але незважаючи на те що розкриті всі проблеми з будівництвами Войцеховського, квартири в об'єктах Войцеховського все одно безконтрольно продаються досі.

Люди продовжують вибудовуватися в чергу на покупку квартир і навіть кваплять правоохоронців: «Коли ви закінчите слідчі дії, нам потрібно купувати квартири». У ЖК «Синєозерний», придбати квадратний метр можна за 10 тис. Грн. А добудувати його обіцяли до кінця 2017 року, але віз, як то кажуть, і нині там. Схожа історія - і з іншими його будівництвами.

 

Чим актуальний рейтинг сумнівних будівництв

На сьогоднішній день в столиці налічується близько 900 тис. Кв. м житла, яке не рекомендується купувати в силу підозрілих схем і багатьох інших причин. І, за словами експертів, кількість таких об'єктів з різних причин продовжує зростати. Тільки за останні три місяці список поповнився шістьма житловими комплексами загальною площею 71 тис. Кв. м.

Спочатку фахівцями вивчалося більше забудов, але до кінця 2017 року низка об'єктів покинули список проблемного будівництва.

Так, наприклад, був переглянутий статус житлового будинку за адресою проспект Правди, 80-82, хоча раніше об'єкт вважався владою самобудом. Замовником значиться ТОВ «АлексБуд», генеральний підрядник - ТОВ «Науково-реставраційна виробнича фірма« Реставрація ». В оновленому реєстрі будівництво визнано законним і таким, яке відповідає проектним рішенням. За офіційними даними, будується житловий будинок з вбудованими приміщеннями та автопаркінгом.

Раніше проблемна новобудова, ЖК «Рів'єра» за адресою вул. Малоземельная, 75-Д і 75-Г, також була переведена в розряд законних. На жаль, на цьому список будівельних компаній, виправити недоробки, закінчився.

Перелік забудовників-порушників у 2017 році поповнили нові проблемні новобудови. Але і вони діляться на кілька видів. Забудови з проблемними документами, невдалим проектування, з браком фінансування. Але є і такі, які пішли шляхом шахрайства, бандитизму і беззаконня по відношенню до громадських організацій (захисникам зелених зон, екологам і противникам будівельного варварства), поліції, судів і рядовим жителям. Отже, про кожен об'єкт, який потрапив в ТОП-5 - детальніше.

У цю п'ятірку увійшли найскандальніші і ненадійні забудовники, які немов мережі для золотих рибок розкидали свої комплекси по Києву, і забудови, які вже мабуть ризикують ніколи на завершитися, всмоктана на роки в конфліктах з мешканцями і численних судових розглядах.

Отже, звання найскандальніших забудовників і забудов отримали:

- Будівельна імперія Анатолія Войцеховського.

- Будівельна група «DIM» Олександра і Андрія Насиковський.

- ЖК «Ярославів град».

- ЖК «Берген».

- ЖК «Преміаль».

 

Киевляне определили ТОП-5 худших застройщиков столицы
 

 

1 місце: Будівельна імперія Анатолія Войцеховського

Такая схема, как продажа квадратных метров нескольким людям, очень распространенная сейчас практика. Схема заключается в том, что продают не квартиру, а имущественные права на нее. Такую схему используют 80% застройщиков в Киеве, но пострадают ли инвесторы, зависит от их порядочности — поменяют ли этот документ на право собственности. Но несмотря на то что вскрыты все проблемы со стройками Войцеховского, квартиры в объектах Войцеховского все равно бесконтрольно продаются до сих пор.

Люди продолжают выстраиваться в очередь на покупку квартир и даже поторапливают правоохранителей: «Когда вы закончите следственные действия, нам нужно покупать квартиры». В ЖК «Синеозерный», приобрести квадратный метр можно за 10 тыс. грн. А достроить его обещали до конца 2017 года, но воз, как говорится, и ныне там. Похожая история — и с другими его стройками. 

2 место: Строительная группа DIM Александра и Андрея Насиковских

ТОВ «Будінвест КМ», ЖК «Автограф», ТОВ «ДІСБУД», ЖК «Park Lake City» - це все фірми з ознаками фіктивності та назви, за якими стоять брати Олександр і Андрій Насиковський і їх компанія «DIM». Сенс афери дуже простий: якщо твоя репутація на нулі, то придумай фірму-«прокладку», про яку нічого не відомо, «купи» чиновників, забери землю і лад ЖК.

Одна зі скандальних забудов братів Насиковський це - розпіарений ЖК «Автограф», який забудовник «вигнав» прямо на території парку, де безцеремонно були вирізані близько 580 дерев в парковій зоні. Причому ЖК «Автограф» обріс скандалами не тільки під час забудови, коли невідомі особи бандитської зовнішності масово вирубували ліс, а й під час здачі квартир. На всіх форумах і сайтах, одноголосно мешканці, які придбали недешеві «квадрати» в цьому будинку, обурювалися якістю квартир, шумоізоляцією і іншими «перевагами» новобудови. »При спробі захоплення землі для будівництва висотки на Алішера Навої (парк« Радунка ») і на Вишгородській (історичний парк «Крістерова гірка»), де забудовник зайшов, як «Будінвест КМ». Та ж сама ситуація і схема: сумнівна фірма- «пустушка», ТІТУШКИ, масова вирубка дерев і знищення цілого парку, що нараховує як мінімум кілька століть.

Зараз скандал навколо Крістеровій гірки тільки набирає обертів. Представники місцевої громади налаштовані домогтися заборони на будівництво за рахунок знищення черговий зеленої зони в Києві в історичній місцевості. Ситуація з новим ЖК на Вишгородській перейшла в підвішеному стан, і навряд чи проект зацікавить покупців квартир в новобудові. Та й не факт, що ЖК взагалі добудують - не секрет, що банки сьогодні практично припинили кредитування бізнесу (або видають позики під драконівські відсотки). Попит на квартири на «первинці» теж не особливо високий. Наприклад, квартири в ЖК «Автограф» до сих пір не розпродані. Де візьмуть гроші брати Насиковський на нові проекти, загадка непроста. Навряд чи за рахунок оборотних коштів групи DIM вдасться довести всі проекти до завершення. У випадку з цією скандальною забудовником вже проглядається «метод Войцеховського» - взяти якомога більше земділянок під будівництво, розгорнути активну рекламну кампанію з продажу квартир в НЕ зведених будинках, щоб витрачати гроші великої кількості інвесторів на завершення будівництва тих будинків, які повинні бути побудовані в першу чергу. А власники житла в інших будинках - нехай почекають. Але чи дочекаються - дуже сумнівно.

До речі, крім всіх гучних історій, в які Насиковський вляпалися в Києві, сьогодні в селі Підгірці Київської області на тлі численних скандалів триває досить спірне будівництво нового житлового комплексу одіозного комерсанта - ЖК «Park Lake City». На сайті забудовника майбутнім мешканцям новобудови обіцяють «відпочинок кожен» день: рибалка, пляж на березі озера, ландшафтний парк, фруктовий сад і інші курортні принади манять недбайливих інвесторів. Однак Park Lake City фактично будується посередині болота на нестійких торфовищах. Набагато більш серйозним є існування в самому селі Підгірці полігону твердих відходів №5, якому вже більше 30 років. За цей час сотні тисяч тонн побутового сміття зі столиці привели в гнітючий стан довкілля, спровокував фактично екологічну катастрофу, про яку вже багато років пишу українські та зарубіжні ЗМІ. Техногенна ситуація може загостритися в будь-яку хвилину. Крім того, жителі Підгірців скаржаться на непридатність місцевої питної води, перевищення хлоридів в грунті (в 800 разів більше норми), чисельні онкологічні захворювання (на 500 жителів - 2-3 заяви на місяць). Залишається тільки здогадуватися, в яке пекло може перетворитися «райське життя» інвесторів нового проекту Насиковський.

Додає ризикованості покупки житла в цьому ЖК ще й загроза припинення будівництва нової висотки. Так, на очевидну неможливість зведення багатоповерхових житлових будинків в даному районі вже звернула увагу і Держбудінспекція, яка своїм рішенням зупиняла будівництво Park Lake City. Діяльність Насиковський також потрапила під приціл антикорупційних та інших правоохоронних органів.

Проте, на сайті проекту немає інформації про заборону Держбудінспекції будівництва нового ЖК, а квартири в ще не зведеному будинку продаються наївним покупцям. У цьому знову проявилася суть роботи братів Насиковський на «первинці» - непрозоре отримання дозвільної документації, красива реклама і піар житла в ще не побудованих будинках, знищення природи, невиконання взятих на себе зобов'язань перед місцевими громадами.

Про проект Насиковський Park Lake City жителі столичного регіону подейкують, як про другий «Еліті-Центрі» - навряд чи проект доведуть до кінця з урахуванням безлічі факторів. Тому вкладення коштів у придбання квартир в цьому комплексі не те що невигідно, а гроші, викинуті на вітер.

Найстрашніше те, що 27 червня 2017 року Рада директорів Конфедерації будівельників України (КСУ) незрозуміло за якими критеріями одностайно прийняв рішення про включення до свого складу девелоперсько-будівельну компанію «DIM». Крім того, до складу Ради КСУ було обрано громадянин Росії, керуючий партнер компанії «DIM» Олександр Насиковський і офіційний представник «DIM» Андрій Насиковський. Залишається тільки здогадуватися ніж скандальні підприємці «зацікавили» КСУ.

3 місце: ЖК «Ярославів град»

ЖК квартального формату «Ярославів град» зводиться в центральній частині столиці - по вул. Бульварно-Кудрявська, 15 А, на місці знаменитого (але вже втраченого для Києва через руйнування) Сінного ринку.

Судячи з проекту, серед історичної забудови невеликої поверховості виросте величезний комплекс з 14-ти секцій від 6 до 22 поверхів. На сайті ЖК його місце розташування подається, як одне з головних переваг. Але для нинішніх жителів району це справжній головний біль. Місцеві жителі і активісти впевнені, що будинки, які прилягають впритул до висоткам, будуть позбавлені нормальної інсоляції, і без того перевантажені транспортні артерії будуть блоковані збільшився транспортним потоком, а вигляд історичної частини столиці піддасться кардинальних змін в гіршу сторону. Сам факт висотного будівництва в історичній частині Києва, де максимально допустима висотність - 9 поверхів, викликає масу питань і примножує в рази шанси Києва з ганьбою вибути зі списку світових столиць з об'єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Однак на сайті ЖК в розділі «Документи» покупців запевняють, що вся документація в порядку: є дозвіл на виконання будівельних робіт, ліцензія Державної архітектурно-будівельної інспекції України, інформаційні довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Але в той же час противники будівництва впевнені, що всі дозволи - нібито результат корупції, і ставлять під сумнів їх законність. Громадськості вдалося привернути увагу перевіряючих органів до резонансної будівництві. У квітні 2017 р ДАБІ проінспектувала будівництво, за результатами чого було складено акт перевірки, протоколи про правопорушення і приписи про зупинення будівельних робіт до їх усунення. Проти будівництва в її нинішньому вигляді виступають і ряд депутатів Київради нинішнього скликання. Свою думку про те, що будівництво неправомірно, висловлювали навіть прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, мер Києва Віталій Кличко, і безліч нардепів. Однак все це не заважає забудовнику продовжувати своє скандальне будівництво.

До слова, сам забудовник ніде не вказано, за документами замовником будівництва є якась структура ТОВ «Емпоріум Пропертіз» - компанія, яка, за повідомленнями ЗМІ і перевіряючих органів, могла створюватися саме під цей проект. За неофіційними даними, за скандальної забудовою нібито стоять колишні силовики, однак документально довести це поки неможливо. Активісти продовжують свою боротьбу проти монстра-новобудови, а ЖК тим часом продовжує «рости».

4 місце: ЖК «Берген»

Черговий Welcome Home від компанії «Фундамент», який зводиться в Голосіївському районі Києва по вул. Полковника Потєхіна, 9, недавно викликав нову хвилю протестів. ЖК «Бреге» - саме так називається новобудова - згідно з проектом, повинен являти собою комплекс з 13 секцій по 27 поверхів. Право постійного користування ділянкою 4,61 га, на якому заплановано будівництво, належить СБУ, вона ж є і замовником будівництва. Незважаючи на те, що цільове призначення ділянки - обслуговування та експлуатація будівель і споруд військової частини Е 6642, згідно Містобудівній кадастру Києва, будівництво цілком законна.

Однак активістів громадської організації «Вартові Голосієва» турбує не стільки факт нецільового використання землі, скільки загроза для Голосіївського лісу. Примітно, що ще в минулому році разом з активістами проти забудови виступали і місцеві жителі, а буквально недавно перші мало не побилися з другими. Активісти спробували заблокувати дорогу на будівництво, проти них виступили місцеві жителі, які кулуарно встигли укласти так званий «меморандум» з забудовником, за умовами якого будівництво не зачепить парк і гаражі. Плюс до цього забудовник пообіцяв довірливим людям оновити застарілі комунікації мікрорайону.

Проте, в серпні 2017 г. «Вартові Голосієва» заблокували ділянку, техніку вдалося провести тільки після втручання поліції, яка організувала «живий коридор». В кінці серпня з'явилася інформація про те, що ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво ЖК. Але, швидше за все, протистояння за Голосіївський парк продовжиться.

5 місце: ЖК «Преміаль»

На перетині Дарницького бульвару та вул. Андрія Малишка заплановано будівництво 25-поверхового ЖК «Преміаль». Це другий проект від Інвестиційно-будівельної компанії «КДС Інвест». Перший об'єкт компанії - ЖК «Будинок на Будівельників» - частково введений в експлуатацію, закінчується будівництво останньої черги. ЖК «Преміаль» поки лише на стадії проекту, але вже встиг викликати невдоволення столичної громадськості: жителі розташованої по сусідству з ділянкою дев'ятиповерхівки не хочуть, щоб вид з їх квартир на бульвар змінився похмурим спогляданням стін житлового будинку на 16-ть поверхів вище. До того ж, комплекс збираються зводити в зеленій смузі, яка відділяє існуючі будівлі від проїжджої частини.

22 серпня забудовник зробив спробу силою провести до ділянки техніку, щоб встановити паркан, але місцеві жителі встали на захист скверу і перекрили дорогу. Активісти стверджують, що контрольну картку на будівництво ЖК «Преміаль» Департамент благоустрою та збереження природного середовища КМДА нібито видав забудовникові «заднім числом».

"3м2" перевірив ділянку під забудову по кадастрової карті. Виявилося, що в Державному реєстрі прав ділянку площею 0.4513 га був зареєстрований в жовтні 2015 року, його призначення - будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

На сайті забудовника дозвільних документів на будівництво поки немає, немає і додаткової інформації по проекту. Ймовірно, протистояння з місцевими жителями триватимуть, поки забудовник не зможе з ними домовитися або не припинить зведення свого новобудови.

Виходячи з гіркого досвіду ошуканих інвесторів і порад фахівців, читайте ніжеінструкцію, як не стати жертвою будівельних аферистів:

Як радять експерти і правозахисники, щоб не стати жертвою будівельних аферистів, інвесторам в обов'язковому порядку необхідно звертати увагу на документи забудовників. Законність будівництва визначається трьома основними умовами: наявність у забудовника договору оренди землі, проекту і дозволу на будівництво. Якщо з документами все в порядку, наступним кроком є ​​перевірка забудовника. Перед покупкою квартири необхідно поцікавитися, що вже побудував цей забудовник і яка в нього репутація?

Однак навіть досвідчені ріелтори попереджає, що і наявність всіх документів з хорошою репутацією все-таки не гарантують успішність ваших особистих інвестицій. Навіть якщо всі документи «чисті», покупець ніколи не дізнається, чи є у забудовника гроші на будівництво нового будинку. В даний час лише кілька забудовників використовують свої кошти при зведенні будинків, більшість - будують за кошти інвесторів. Якщо квартири продаються, є фінансування - будинок будується. Якщо немає, то будівництво «заморожується» до кращих часів. Продаючи квартири в споруджуваних будинках, забудовники, в основному, використовують три основні інструменти. Це - договір купівлі майнових прав, облігації, а також форвардні контракти.

Всі вони законні, але жоден з них не дасть вам перевагу в суді, якщо забудовник виявиться несумлінним. Якщо у забудовника закінчилися гроші, але він в Україні, то власники майнових прав, відповідно до закону, мають право створити будівельний кооператив, вимагати у забудовника передачі права на будівництво, а потім знайти інвестора або дофінансувати будівництво за свій рахунок. А от у випадку, якщо забудовник зник за кордоном, шансів добудувати об'єкт немає практично ніяких. Для цього потрібні зміни в законодавство, щоб дати судам право заочної передачі такого проблемного об'єкта інвесторам.

джерело: antikor.com.ua

В минулому ми дали Добрі поради з приводу Оренди квартир