-
-
-

Афери на київських будівництвах.

Афери на київських будівництвах.

Афери на київських будівництвах.

Замість свіжого ремонту - голий бетон. Пані Євгенія показує квартиру, на яку 630 тис. Грн. всією сім'єю збирали майже 20 років.
Житло тут знайшли ще в 2015-му, на етапі зведення. Так дешевше, і від свого будинку недалеко. Вартість жінку не збентежила. Для віддаленої від метро Троєщини - 13 тис. За квадрат - тоді, мовляв, було якраз впору.

Переїхати в новий будинок жінка повинна була ще три роки тому. Але до сих пір не може оформити право власності. Тому що як з'ясувалося - весь житловий комплекс незаконний. За документами на цьому місці повинна стояти школа. Це визнає навіть адвокат забудовника.
Замість обіцяних семи секцій, поки є три. Будівництво зупинили. 700 осіб, які купили квартири в ЖК Перспектива, від власної перспективи - залишитися і без даху над головою, і без грошей - в розпачі.

- Ліфт не працює. Знову. Тягнула коляску на десятий поверх, - скаржиться в вайбер-групі мешканка ЖК "Перспектива" - київського довгобуду, забудовник якого "забув" укласти договори з комунальними службами, залишивши власників квартир з їх проблемами один на один.
Наївні інвестори сподівалися отримати комфортне житло в спальному районі Києва на вулиці Драйзера, 40. А їхні будні перетворилися в тривалу війну за якісні житлово-комунальні послуги. У будинку регулярно ламається ліфт, не працює опалення, розлучилися щури, а "цілодобова охорона" кудись зникає, пише Любов Величко.

Втім, найстрашніше для мешканців позаду - в грудні 2018 року був скасовано травневе рішення Господарського суду міста Києва про знесення будинку, який був зведений незаконно - на земельній ділянці, призначеній для будівництва школи.
На сьогодні Київська адміністрація допустила в столиці понад 60 проблемних багатоповерхівок. Щоб не купити квартиру в одній з таких, юристи радять ретельно перевіряти документи не тільки на житло, але і на землю; підключення до електромереж і каналізації.

В цілому в Києві налічується близько 50 тис. Інвесторів, які постраждали від невдалих капіталовкладень в житлові об'єкти.
В основному такі будівництва планували вводити за рішенням суду.
Наприклад, ЖК "Південний квартал" по вул. Тимофія Строкача, 9 завдяки рішенню суду отримав права на введення в експлуатацію. Однак, підкреслює Григорій Перерва, дії КМДА демонструють, що міська влада не вважають об'єкт законним. У жовтні 2016 року він був внесений у список незаконних об'єктів і на цій підставі не підключений до опалення. Як припускає експерт, ніхто не має наміру брати в експлуатацію вже добудовані 1 і 2 секції ЖК "Південний квартал".

Таких випадків "невиразного" статусу, коли не зрозуміло, чи безпечно інвестувати в житлові новобудови і чи є у об'єкта проблеми з дозвільною документацією, в містобудівному моніторингу чимало.
ЖК "Перспектива" (раніше - ЖК "Деснянський"), що будується по вул. Т. Драйзера, 40, два роки тому був віднесений містобудівним моніторингом до "самовільному будівництву". Але через півроку його перенесли в категорію "на обробці", тобто чиновники перевіряють, чи в порядку пакет документів. Такий його статус на сайті до сих пір, незважаючи на кілька судових засідань і відкрите кримінальне провадження по дому. Тим часом, будівельні роботи йдуть, вже побудована перша секція, активно працює відділ продажів, збільшуючи потенційне число "постраждалих інвесторів".

ЖК "Шевченківський квартал" багато експертів відносили до "імперії Войцеховського", проте його статус у моніторингу значився як "законне будівництво". Будівництво йшла неспішно, з перенесенням термінів завершення будівельних робіт, проте до літа 2017 року першу секцію добудували, на другий завершувалися роботи кладок, в третій моноліт наздогнали до 26 поверху. В цей час в судах тривали розгляди щодо нецільового використання земельної ділянки, недостовірних даних про категорії складності об'єкта та ін. В результаті в липні 2017 року Київський апеляційний адмінсуд прийняв рішення про знесення другого і третього секції багатоповерхового житлового будинку.
"Уже пройшов майже місяць після рішення апеляційного суду, проте в містобудівному моніторингу" Шевченківський квартал "як і раніше має статус" законного будівництва ". Як бачимо, чиновники не поспішають вносити в моніторинг рішення суду, дезорієнтувати потенційних покупців", - говорить Григорій Перерва.

Самою анекдотичної ситуацією він вважає статус знаменитого троєщинського ЖК "Дніпровські вежі". "Нагадаю, проект стартував на початку 2000-х років, загальмувався до 2004 року, в 2008 році зупинився повністю. Свої гроші в цей проект інвестувало понад тисячу осіб. Сьогодні мало хто назве його добудову реальної, але згідно містобудівній моніторингу він числиться як" вимагає додаткової перевірки ", - говорить Григорій Перерва. Експерт підкреслює, що така" недбалість "чиновників призводить до того, що добре придуманий інструмент моніторингу на практиці виявляється ненадійним.

Обсяг "підвісших" житлових квадратних метрів становить майже половину того обсягу, який щорічно приймається в експлуатацію в Києві. "Основна проблема столиці - величезна кількість людей, які вклалися в неузаконена нерухомість. За нашими оцінками, заснованим на даних Містобудівного моніторингу, жителі заселилися приблизно в чотири десятка комплексів з сумнівним статусом. Роботи на деяких (наприклад, в ЖК" Елегант ") закінчені давно , інші будівництва умовно заморожені ", - говорить Григорій Перерва.

Ситуація в умовно заморожених об'єктах найгірше: частина секцій введена в експлуатацію і там живуть люди, інші секції залишені недобудованими, інвестори намагаються або домогтися добудови об'єктів, або хоча б повернути кошти.

Продажа квартир в Киеве - инфосервис.

           Що пропонують київські депутати
Столична влада вже не перший рік намагаються вирішити питання незавершеного будівництва, зокрема, створено робочу групу, яку очолює заступник голови КМДА Олександр Спасибко. Список незаконних будівництв оновлюється постійно, дорожню карту для кожного з проектів прописують індивідуально. Але основний сценарій один: пропонується створити житлово-будівельний кооператив з постраждалих інвесторів, на нього оформити земельну ділянку і передати йому функцію замовника будівництва. Далі ЖБК акумулює відсутню суму, добудовує проект і вводить його в експлуатацію.
Втім, хоча на початковому етапі ідея створення ЖБК мала хорошу інформаційну підтримку, проте відразу стала очевидною слабка сторона - економіка всього заходу. Два інших фактори ризику - слабка юридична грамотність інвесторів і психологічний фактор. "Спроби створити ЖБК в таких об'єктах як" Синєозерний "," Приозерний "," Флагман "," Мега-Сіті "," Родинний затишок "," Стародарницький "," Нова Хвиля "супроводжувалися цілою низкою ексцесів. Були випадки, коли створювали кілька кооперативів або оформляли їх таким чином, що більшість інвесторів не мало права голосу ", - розповідає Григорій Перерва.

Проте, як повідомили в КМДА, прогрес є. "Надано правову допомогу по створенню житлово-будівельних кооперативів по п'яти об'єктах. А саме, в ЖК" Мозаїка "- ОК ЖБК" стратегічність ", ЖК" Східна Брама "- ОК" ОМД Східна брама ", в ЖК" Перлина Троєщини "- ЖБК "Наша Перлина", в ЖК "Маргарита" - ОК ЖБК "Булгаков", в ЖК "Сосновий Бор" - ОК ЖБК "Екобуд". Ще одна хороша новина - знято арешт з земельних ділянок ЖК "Маргарита" і "Перлина Троєщини", тобто роботи можуть бути відновлені ", - повідомили в прес-службі КМДА.
Оформлення земельної ділянки на кооператив дозволяє оперативно вирішувати питання з проектом, однак є проблеми, з якими ЖБК не може впоратися без допомоги влади, причому не місцевих, а центральних. "Мова йде про проекти, побудованих з грубими порушеннями містобудівного законодавства. Наприклад, будівництво над комунікаціями або зайва поверховість, коли замість 15 поверхів побудовано 26. Об'єктів з такими порушеннями занадто багато, і навряд чи хтось із чиновників візьме на себе персональну відповідальність за такий проект і видасть йому дозволу. Це ті питання, де простіше дотриматися букви закону, ніж переступити його, так що шанси у таких проектів бути добудованими - мінімальні ", - вважає Григорій Перерва.

З вище сказаного можна зробити тільки один висновок: архітектурно-будівельний контроль відсутній зовсім, а двуликість влади вражає.

Аренда квартир Киев