-
-
-

Купити квартиру в новобудові або на вторинному ринку - що ж краще?

Купити квартиру в новобудові або на вторинному ринку - що ж краще?

Зібравши достатньо коштів на квартиру встає дилема, яку ж квартиру купить, якому житлу віддати перевагу - в споруджуваному або тільки, що зданому будинку або вторинної нерухомості. Відразу слід сказати, що плюси і мінуси, є у кожного з цих варіантів, тому слід поговорити про них докладніше.

Що доброго в новобудовах?

Багато покупців хочуть жити в «чистої» квартирі, де немає поганої енергетики і починати нове життя в новому місці, де не було поганих історій з минулими мешканцями. Тут можна робити, що називається, ремонт з нуля «під себе», починаючи з планування. Оскільки такі новобудови здаються без ремонту, то не доведеться щось виносити, знімати підлоги або міняти сантехніку, а при бажанні, знести стінку не складе труднощів. З іншого боку, Ви не зможете купити квартиру в Києві і відразу в'їхати, оскільки чекає довгий і, фінансово витратний, капітальний ремонт, який передбачає настил підлог, установку розеток, обробку стін, стелі і наступні роботи.

Якщо спочатку Вам потрібні лише квадратні метри, а плануванню віддаєте перевагу оригінальному, то варто звернути увагу на монолітні будинки, де завдяки конструкції несучих елементів, стіну можна зробити, де душа забажає. А в панельних будинках, це досить важко, оскільки стандартне планування заснована на несучих стінах, зносити які заборонено. У таких будинках також проблеми зі звуко- і теплоізоляцією, зате вартість панельного житла дешевше і просадка будинку відбувається рівномірно, тому відразу після будівництва можна починати ремонт. Купити квартиру в новобудові, особливо в недобудовані будинку - це пів справи, далі належить отримати на неї документи. Як показує практика, іноді люди роками не можуть стати повноправними власниками, а значить, в разі чого, продати її через бюрократичну тяганину і не стикувань - неможливо. Але такі будинки виглядають вельми привабливо, мають чисті просторі холи, ліфти, ніяких брудних підвалів, горищ, моторошних котячих запахів та інше, що так характерно для старих будинків. Але будьте готові, що ще протягом мінімум року, якщо ви плануєте швидко в'їхати, Вам доведеться жити в шумі, поки йтимуть ремонти у сусідів.

Які переваги у вторинного житла

Важлива перевага вторинки - обжиті зелені двори, розвинена інфраструктура, додатковий плюс, якщо будинок цегляний, старої споруди, якому не страшні природні катаклізми. Звичайно пожежа може трапитися будь-де, але швидкість поширення вогню в них незрівнянно нижче, ніж у сучасних будівель, з миттєво займистих матеріалів. Тут, в'їжджаючи Ви відразу можете все дізнатися про сусідів, при хорошому розкладі досить лише косметичного ремонту і покупки меблів, що звичайно набагато вигідніше у фінансовому плані. Але істотний мінус - практично неможлива перепланування, хіба що невеликі розширення простору за рахунок комор або балконів. Тут в основному невеликі кухні та санвузли, що також незручно. Слід також врахувати, що старі труби можуть мати потребу в заміні, а потужності розеток не вистачає для всієї побутової техніки. Тут буває ризик з документами, якщо житло по багато разів перепродували, тому важливо купувати житло за допомогою Агентства Нерухомості, де професіонали вивчать історію нерухомості і підтвердять безпечність угоди.

Висновок

Плюс новобудов - вибір і можливість зміни планування, чистота і великі площі, нові труби, ліфти та інше обладнання.

Мінуси новобудов - неможливо відразу купити і в'їхати, витрати на капітальний ремонт, шум від сусідів поки вони не закінчать облаштування і відсутність зелені у дворі, замість якої, найчастіше, будмайданчика сусідніх будинків. Отримання документів доведеться чекати рік, а то і більше

Гідність вторинного ринку - в'їхав і живи, швидке оформлення документів, розвинена інфраструктура, що включає багато шкіл, дитячих садків, магазинів, зелені дворики.

Недоліки вторинки - відсутність сучасного комфорту, не надто вдалі планування, які не можна переробляти, старе обладнання, труби, батареї та ін.

Незважаючи на всі плюси і мінуси, підібрати ідеальний варіант завжди можливо, якщо довірити це професіоналам!

У попередній статті "Як я намагалася зекономити на оренді" ми описали всі перепитії цієї дилема.