-
-
-

Договір оренди: на що звертати увагу?

Договір оренди: на що звертати увагу?

Договір оренди: на що звертати увагу?

Договір оренди в Україні є обов’язковим між орендарем і хазяїном кватири, але часто трапляється так, що обом сторонам простіше співпрацювати без такого договору. Чи правомірно? Непросте питання. А ось чи безпечно? Безперечно, ні. Саме тому, вирішивши здати квартиру без посередників у Львові, вам все одно слід замислитись над підписанням договору оренди, щоб убезпечити своє майно і мати документ, який би гарантував спокій і вам, і орендатору.

Про Громадянський кодекс

У Громадянському кодексі вказані загальні положення стосовно регулювання питань із нерухомістю. Але їх досить легко перевизначити у письмовому договорі згідно до потреб сторін. Наприклад, власник квартири може взяти або не брати на себе обов’язок виконання поточних ремонтів, а орендатор має право здавати орендоване житло в суборенду без або за наявності згоди орендодавця.

Ціна оренди

Важливим та актуальним завжди є питання ціни здачі квартири і поступового підвищення цін. Якщо підписаний письмовий договір оренди, необхідно обов’язково вказати в ньому ціну винаймання житла на певний період оренди. Закон допускає передчасне одностороннє підвищення плати, якщо така можливість прописана у договорі.

Важливі деталі

Порядок і форма оплати, стан квартири, включаючи побутову техніку і меблі у користуванні, на момент укладання договору, також мають бути прописані. Пов’язано це з тим, що орендодавцю пізніше не знадобиться шукати способи притягти до відповідальності орендодавців за пошкоджене або втрачене майно, і хвилюватись про повернення збитків. Також варто зафіксувати первинний стан житла на фото перед заселенням орендаторів, і додати світлини у якості доказу до договору.

У договорі має також бути пункт про дострокове його розторгнення або пролонгацію, про поселення третіх осіб, право на проведення перепланування в житлі. Всі ці деталі мають бути погоджені між сторонами і детально прописані у документі.

Орендар оцінить вашу готовність обговорення часу і періодичності візитів хазяїна квартири та правил користування ключами. Це також необхідно грамотно задокументувати.

Варто пам’ятати, що правильно укладений договір найму є надійним гарантом дотримання ваших прав як власника житла, а також прав орендаторів. Саме він здатен зекономити ваш час і позбавити від небажаних проблем.

Здати квартиру без посередників можна на сайті torro.com.ua.

Оренда квартир Львів

раніше ми писали Львів - місто відкрите для світу

Договор аренды: на что обращать внимание?