-
-
-

Як я намагалася зекономити на оренді

Як я намагалася зекономити на оренді

Перший досвід оренди був відразу після весілля, коли ми з чоловіком, не мудруючи лукаво, звернулися в агентство нерухомості і досить швидко знайшли відмінну квартиру. Благополучно проживши в ній три роки і народивши дитину, ми зрозуміли, що в одній кімнаті нам тісно, ​​тим більше, що до нас часто приходили друзі, а дитині треба рано спати. Це сподвигло нас на пошуки нового житла, але пам'ятаючи минулий досвід, коли довелося заплатити чималий відсоток агентству, вирішили заощадити і зробити це самостійно. Таке рішення стало нашої фатальною помилкою, яка коштувала нам витрачених нервів і грошей.

Подивившись кілька квартир, зупинилися на милою двійці в спальному зеленому районі. Господиня показала документи на право власності, розповіла, що діти за кордоном, а їй одній дві кімнати не потрібні, тому вона живе в квартирі сина, а цю з радістю здасть нам. Вдаривши по руках і заплативши за 2 місяці вперед, ми в'їхали. Але радість була недовгою, а точніше тривала трохи більше тижня, поки на порозі не виник несподіваний гість - брат господині, який, як виявилося, зареєстрований на цій житлоплощі. Його пропозиція поставило нас у глухий кут - або він в'їжджає і живе в одній з двох кімнат, або ми повинні, в якості компенсації, віддавати йому щомісяця енну суму. Зрозуміло, ні той, ні інший варіант був для нас неприйнятний. З'ясувавши стосунки з господинею і проконсультувавшись зі знайомим юристом, ми усвідомили свою безпорадність. По-перше, у нас на руках нічого крім розписки від господині про отримання орендної плати - немає. А по-друге вона не має юридичної сили, так як не завірена у нотаріуса, але навіть в цьому випадку, без офіційного договору про оренду, ми б не на що претендувати не могли.

Зробивши висновки з першої ситуації і вирішивши, що снаряд двічі в одну воронку не потрапляє, ми знову понадіялися на свої сили і не стали платити комісійні агентству. Як же ми пошкодували про це, але це було потім, коли зрозуміли, що скупий платить двічі. А в той момент ми були щасливі, так як знайшли відмінний варіант в новому будинку і хорошому районі. На цей раз ми сходили в ЖЕК і переконалися, що крім єдиного господаря в квартирі ніхто не зареєстрований, знову віддали гроші за два місяці і в'їхали. Було єдине «Але», в кімнаті, яка планувалася нами, як дитяча, не було ремонту. Господар пояснив, що оскільки будинок тільки зданий в експлуатацію, а грошей на ремонт цілої квартири у нього немає, то він вирішив, як раз і пустити, отримані від нас кошти, на облаштування цієї кімнати. Про як же ми були наївні! Так пройшов місяць-другий, ми втрьох жили в одній кімнаті, а друга була порожня, хоча по факту ми платили за дві. Господар все обіцяв, що ось-ось знайде майстрів, ось-ось підбере шпалери, люстру, меблі і ін. На наші запитання, коли це «Ось-ось» трапиться, пояснював, що бюджет замалий, а робити простенький косметичний ремонт не хоче, оскільки інша частина квартири виконана за останньою модою (і це правда). Вважаючи такий аргумент досить переконливим, ми прийшли до рішення, що оскільки оренда планується довгостроковій, на 3 роки мінімум, то ми за свій рахунок робимо ремонт «під себе», а потім з вкладених грошей віднімаємо оренду. Пораскінув мізками, ми пішли на цей крок, сподіваючись, що зараз вкладаємося в ремонт, зате потім пару місяців не платимо на квартиру і, при цьому, живемо в комфорті. Швидко знайшовши майстрів, матеріали та меблі ми все облаштували і приготувалися насолоджуватися життям. 

І в цей момент ... мхатівська пауза ... господар сказав, що він вирішив терміново продати квартиру і виїхати за кордон. Оскільки договорів, крім розписок, у нас ніяких не було, ми не змогли отримати назад кошти, вкладені в ремонт, а лише забрали куплену меблі, яку довелося перетягувати в квартиру друзів, що доставило ще масу незручностей.

Після всього, що сталося, ми вирішили, що танці на граблях не для нас і орендувати квартиру в Києві треба тільки за допомогою професіоналів. Зараз ми живемо в хороших умовах, а головне в спокої, з договором оренди на руках і невимовно раді, що цей кошмар нарешті закінчився. Але ж цього всього могло не статися, якби ми були трохи розумніші! Тому вчіться на чужих помилках, щоб не робити свої!

Раніше ми писали Україна на першому місці в світі за обсягом проблемних кредитів

снять квартиру Киев