-
-
-

Як не стати жертвою шахраїв при оренді житла?

 Як не стати жертвою шахраїв при оренді житла?

Сучасний ринок нерухомості, представлений на дошці оголошень TORRO пропонує орендарям безліч варіантів, відповідають їхнім запитам і фінансовим можливостям. Ось наприклад посилання для бажаючих зняти квартиру в Києві https://torro.com.ua/ru/realty/arenda-kvartir//kiev-oblast//kiev. У гонитві за привабливою ціною, багато ризикують попастися на виверти шахраїв, залишившись в підсумку і без грошей, і без житла.

Як же не стати жертвою і убезпечити себе від непередбачених втрат? Спробуємо розібрати по пунктах.

1. Оцінити оголошення на перший погляд. Найчастіше пошук відповідного житла відбувається в режимі «онлайн». В такому випадку розпізнати шахрая набагато простіше. Перший сигнал - занадто низька ціна. Часто автор оголошення пише, що вона обумовлена ​​швидким виїздом господаря в іншу країну або ж тим, що просто потрібен порядна людина, яка наглядатиме за квартирою за символічну плату. Перевірити достовірність інформації можна і по фотографіях, скориставшись пошуком в сервісі «Google Зображення». Якщо фото було використано раніше, пошукова система відразу ж покаже його на перших сторінках. Іноді через неуважність автора на зображенні може залишитися водяний знак, який свідчить про те, що фото належить іншому сайту. Неправдоподібність фото можна оцінити відразу по невідповідності в плануванні. Наприклад, за наявністю дверного отвору в тому місці, де, судячи з попередньої фотографії, його бути не повинно.

2. Підтвердити особистість орендодавця. Навіть якщо ціна здається виправданою, а фотографії правдоподібними, краще все ж звернути уваги на ім'я і контакти автора оголошення. Найпростіший спосіб - перевірка через соціальні мережі. Якщо номер не зареєстрований ні в одному з популярних месенджерів, це повинно наштовхувати на певні підозри. Якщо особа є ріелтором, можна запитати в якій компанії він працює і уточнити, чи є у них співробітник з таким ім'ям. Так само не буде зайвим скористатися пошуком в інтернеті і перевірити, чи не занесений цей номер в будь-які чорні списки. Багато ошукані орендарі діляться номерами обдурили їх агентств і ріелторів.

 

3. Не вносити передоплати до отримання ключів на руки. Дотримуючись найпоширенішою схемою, господар часто просити внести передоплату, щоб забронювати за вами місце в черзі на перегляд квартири. Охочих адже багато, а пропозиція гарне і буде шкода, якщо воно пропаде просто так. Звичайно, ні в якому разі не варто перераховувати кошти на карту таким людям. У 99,99% випадків - це розлучення. Можливий варіант, коли вас просять перерахувати гроші на бензин або квиток для того, щоб господар мав можливість приїхати і показати житло особисто. Слід бути пильним і не вестися на подібні виверти.

4. Ретельно перевірити документи. Перед тим, як укласти офіційну угоду, слід провести перевірку документів. Господар повинен показати свій документ, що засвідчує особу. Його ім'я має бути і в оригіналі документів на квартиру. Особливо сумлінні господарі так само зберігають платіжки за послуги ЖКГ. Їх так само можна попросити показати і заодно отримати відомості про середньо сумі комунальних платежів.

5. Грамотно скласти договір. Якщо орендодавець дійсно шахрай, то до цього етапу справу може і не дійти. Якщо ж у всіх попередніх кроках ви впевнені і вже готові віддати гроші в обмін на ключі, слід грамотно скласти договір. Краще, якщо він буде надрукований в двох примірниках. Одна копія повинна залишитися у орендодавця, інша - у вас. Не зайвим буде зробити опис майна, і вказати ступінь матеріальної відповідальності за ті чи інші пошкодження. Звичайно, існують схеми, при яких обчислити, що вас обманюють практично неможливо. До даної категорії можна віднести випадок, коли нечесний ріелтор в змові з господарем. Тоді з вами укладають абсолютно прозору угоду, але через кілька днів господар каже, що з якихось причин вона відбутися не може. Гроші за перший і останній місяць повертаються, а ось з сумою сплаченої ріелтору за «послуги» доведеться розпрощатися. Особливо недобросовісні господарі іноді буквально змушують своїх мешканців виїхати завчасно, іноді навіть застосовуючи насильство.

Щоб не потрапити в таку неприємну ситуацію, слід бути максимально уважним і розсудливим на всіх етапах укладення угоди.

 

Раніше ми давали пораду: Вторинне житло або новобудови: що вибрати?

Информация о  Продажа квартир Киев и  Аренда квартир Киев на одном портале