-
-
-

Порівнюємо витрати на оренду по світу

Порівнюємо витрати на оренду по світу

Експерти порівняли ціни в Україні на оренду житла, оплату комунальних послуг, продукти харчування та проїзд з цінами в інших країнах. Про це пише сайт "Сегодня". Згідно з дослідженням, The Cost of Living Around the World 2018, яке ґрунтується на індексі Numbeo, Україна входить в трійку найдешевших країн для проживання. Крім України, в цій трійці опинилися ще Пакистан і Єгипет. Для проведення дослідження враховувалася вартість оренди або купівлі житла, оплата комунальних послуг, проїзд в міському транспорті, ціни на продукти харчування та обіду в недорогому ресторані, а також абонемент в спортзал. Спробуємо спростувати.
      За даними Numbeo, середня заробітна плата в Україні склала 6827 гривень ($ 263), витрати на комунальні послуги з розрахунку на 80 кв. м - 2389 гривень ($ 92,23), проїзд в міському транспорті - 5 гривень ($ 0,19), оренда однокімнатної квартири - 8253 гривень ($ 318) на місяць. Пообідати і випити чашку капучіно в Україні коштує близько 100 гривень ($ 3,8). Виявилося, що стандартний набір жителя України в країнах Європи коштує в півтора рази дорожче. Вартість обіду в польському ресторані - $ 5,9, проїзд в міському транспорті - $ 1, за комунальні послуги доведеться віддати $ 184,8, а ось оренда квартири обійдеться в $ 534. При цьому, середня заробітна плата в Польщі становить $ 971, що перевищує доходи українців більше, ніж в три рази.
           Найбільша різниця в цінах на стандартний набір життя вийшла з Францією і Швецією. У Франції вартість життя перевищує українські показники майже в два рази. Середня заробітна плата у Франції - $ 2350, з них на оренду квартири, недалеко від центру міста, потрібно $ 834 і на оплату комунальних послуг - $ 165. Проїзд в транспорті - близько $ 2, а обід - $ 14,84. Виявилося, що дешеву життя в Україні становлять витрати на інтернет і продукти харчування.
           Для порівняння, в Німеччині за місяць безлімітного інтернету потрібно віддати $ 34, в Греції - $ 31, в Польщі - близько $ 15, а в Україні - $ 4,19.
           В Україні набагато нижче ціни на хліб, молоко і м'ясо. Наприклад, в Німеччині хліб коштує $ 1,41, в Італії - $ 1,85, а в Україні всього $ 0,3. Але незважаючи на це, в Україні дуже високі ціни на оренду житла. Іноді ціна оренди перевищує середню заробітну плату українця. У багатьох інших країнах такої невідповідності немає. У Пакистані середня заробітна плата сягає $ 252, а орендувати житло можна за $ 138 на місяць, в Єгипті середня зарплата $ 161, а оренда - $ 155, а ось в Україні оренда житла тягне від $ 318 в місяць, а ось заробітна плата становить всього $ 263.

за матеріалами РБК