-
-
-

Чому письмовий договір оренди важливий?

Чому письмовий договір оренди важливий?

Оренда квартир Харків. Якщо ви вирішили здати квартиру в Харкові і вже вивісили оголошення в інтернеті, швидше за все, орендарі знайдуться дуже швидко, і вам вже зараз потрібно починати готувати житло або будинок до майбутнього користування. Питання в тому, чи буде дохід стабільним, і чи буде в безпеці ваше майно.

Коли орендарі знаходяться, і виявляються дійсно приємними в спілкуванні людьми, з ними хочеться домовитися якомога швидше і на взаємовигідних умовах. І все ж, не варто поспішати: краще заздалегідь узгодити з новими мешканцями потенційно спірні моменти, визначившись з ними в письмовій формі. Адже як вирішувати не обумовлені ситуації на кшталт:

Хто ремонтує систему опалення, що вийшла з ладу?
Хто займається поточним ремонтом в квартирі, заміною ламп і вимикачів?
Чи можлива здача житла в суборенду?
Природно, і наймачі, і власник квартири зацікавлені у відсутності претензій один до одного і протягом орендного терміну, і, особливо, після його закінчення. Вирішити їх можна завчасно і без участі посередників, якщо розібратися з деталями з самого початку і оформити письмовий договір про здачу квартири. Саме він дозволить задокументувати права і обов'язки сторін та цілком може включати початкові фотографії квартири до моменту здачі її в оренду. Останні допоможуть стежити за зовнішнім виглядом квартири, а перелік меблів і побутової техніки, що входить у вартість найму, також може бути складений для безпеки і спокою орендодавця і орендарів.

Осінні ціни на квартири у Львові

Чим усний договір гірше письмового?

Усна довіреність часто є регулятором відносин між сторонами, особливо, якщо орендодавець і орендар не хочуть залучати таких фахівців, як брокер, нотаріус або юрист. Тільки проблема в тому, що усний договір не має юридичної сили, і з ним сторони можуть надаватися в збитку. Наприклад, наймач може без попередження підселити до себе ще кількох проживають, або наймодавець піднімає орендну плату без попередження. На порядність розраховувати не завжди доводиться, постраждалу сторону практично неможливо обчислити відразу, і справа цілком може дійти до судового розгляду. Все це - за відсутністю письмової домовленості.

Ось чому підписання договору найму житла завжди найкраще рішення. Він має юридичну силу, регулюється законодавством і може захистити права обох сторін, навіть якщо не був завірений нотаріально! З ним ставати орендодавцем спокійніше і безпечніше.

Продаж квартир Харків

А здати квартиру без посередників ви можете на torro.com.ua.      ru