-
-
-

Принадність життя в старовинних будинках

Принадність життя в старовинних будинках

Тенденція останніх років -купувати або знімати квартиру в нових мікрорайонах далеко від центру. В якості аргументів наводиться - чисте повітря, хоча це питання спірне, оскільки часто в таких місцях виявляються сміттєпереробні та інші заводи, які, не будують в центрі. Також поруч буває ліс або озеро, що звичайно плюс, але чи є час у працюючих людей день кожен ліс здійснювати прогулянки, а коли є вільний час то дістатися на природу не проблема і з центру. Але все ж квартири в новобудовах розлітаються, як гарячі пиріжки. Так чому ж іноземці, які приїжджають в столицю, вважають, що саме оренда нерухомості в центрі - найкращий варіант. Тут грає роль не тільки близькість до різних пам'яток і цікавих місцях, а й особливості менталітету.

Чому на заході по-іншому?

Мало який парижанин, якщо перед ним буде дилема, де купити квартиру в центрі столиці Франції або на її околиці, або в новобудові, вважатиме за краще друге. Адже тільки старовинні будинки наповнені духом аристократизму, величі і витонченості. Не дарма в будинках, розташованих в центрі європейських міст заборонено змінювати фасад. Тобто на будь-яке перепланування всередині і зовні апартаментів, потрібен дозвіл державних органів, а про заміну старовинних рам, на сучасні пластикові, облицювання і фарбування балконів - мова взагалі не йде. Оскільки навіть якщо будинки не відносяться до архітектурної спадщини, такі зміни погіршують цілісний ансамбль і псують загальну картину центру. Якщо господар, по дурості, купивши квартиру в старовинній будівлі в центрі Парижа, Барселони або іншого великого європейського міста, вирішить перефарбувати балконні перила з одного кольору в інший, то від нього вимагатимуть повернути колишній вигляд, та ще, можливо, і заплатити штраф.

Відчуй дух старовини

Скажіть з чим у Вас асоціюється старовинний будинок з кладкою «на століття», високими стелями, товстими стінами і дивовижними фасадами? У мене з Срібним століттям, Булгаковим, інтелігентної старенькою в білій блузці та камеєю на шиї, що виходить з під'їзду. І де, як не в такому будинку повинен жити уточённий, освічений, знає толк в стилі і вишуканої розкоші людина, як не в старовинному будинку в центрі міста. Знаю, що багато хто відразу почнуть заперечувати, мовляв і труби старі, і вентиляція погана і т.д. Звичайно це не скрізь, адже в багатьох будинках після реставрації вони були замінені, але ж і в багатьох новобудовах таку кількість мінусів, що пальців на руках вистачить.

Життя в тихому центрі з великими віконними прорізами, милим балкончиком, з якого откраівается вид в тихий, зарослий зеленню, дворик або на куполи старовинних церков - скільки ж в цьому краса! А що може зрівнятися з їх внутрішнім оздобленням, де на стелях ще збереглася ліпнина, камін у величезній вітальні і кахельні печі в спальнях. Звичайно все перераховане збереглося не у всіх будинках, але великі простору, прекрасна нестандартнаяпланіровка, рельєфні двері і навіть скрипучі дерев'яні підлоги створюють особливу атмосферу. Ми немов потрапляємо в інший світ, де немає суєти, так і хочеться взяти з полиці книгу і, сівши в крісло гойдалку, заглибитися в улюблений роман чи за дубовим столом в робочому кабінеті зайнятися справами. А що може бути прекрасніше, ніж з ранку з чашкою кави підійти до величезного вікна з розкритими віконницями і замилуватися видом з вікна.

Суперечки про те, що ж краще - квартири в новобудовах далеко від центру або в старовинних будинках в самому серці міста можна вести нескінченно. У старих будівель є своя історія, індивідуальність і харизма, але у таких будинків, як і у людей є «старечі хвороби». У нових апартаментах все сплановано, як диктує сучасна мода і стандарти, але вони позбавлені того особливого шарму, який купується лише з роками.

Ранішше ми дізнавались що краще? Купити Апартаменти або будинок за містом?