-
-
-

Пандемія - вплив на ринок нерухомості. прогноз 2020-2022

Пандемія - вплив на ринок нерухомості. прогноз 2020-2022

Після фактичного згортання програми іпотечного кредитування, реальний Попит є ключовим фактором, що визначає стан ринку нерухомості. На первинному і вторинному ринку, в першій половині 2020року купівельна активність знизилася на 40%. Сьогодні на ринку нерухомості з'явився відкладений попит.
Ціни на житло після ослаблення карантину на вторинному ринку спочатку навіть рвонули вгору, але після місячного випробування не витримали і почали відкочуватися вниз, і знизилися близько 5-7% допандемічного рівня. Гривневі ціни на нове житло після тимчасової корекції повернулися до рівня початку карантину.

Що з цінами і які будуть ціни на житло

Для аналізу сьогоднішніх реалій потрібно розуміти, що подібного виду кризи ми ще не спостерігали в світовій економіці. Раніше кризи були обумовлені «роздмухуваний» кредитним портфелем, який лопаючись вводив в піку ринок нерухомості, який був «надутий» кредитними грошима. Таким чином через не можливості виплачувати по кредитних зобов'язаннях на ринку з'являлася велика пропозиція проблемних об'єктів.
В сьогоднішніх реаліях кредитних квартир на ринку практично немає. Чому ж все говорять про кризу. Давайте з'ясуємо:
- Справа в тому, що з бізнесу йде сегмент з 3% прибутковістю, тобто підприємці, які працювали практично в нуль першими не витримали пандемічні обмеження і карантин. За перший місяць карантину за даними податкової служби України кількість ФОПів зменшилася на 13.3 тис. Таким чином скорочується фінансовий оборот в країні, що веде за собою зменшення зборів в податкову скарбницю України.


ЩО ГОТУЄ НАМ ОСІНЬ?


За інформацією від ВООЗ восени очікується новий сплеск пандемії. Виходячи з «зроблених» заходів МОЗом України напередодні осені, потрібно розраховувати на повторне введення обмежень аж до жорсткої самоізоляції громадян. Такий «маневр» призведе до додаткової корекції обороту фінансів і скорочення робочих місць в Україні, що в свою чергу не зможе не вплинути на ринок нерухомості. Як ми вже і спостерігали навесні, в осінній карантин ринок продажу «засне» а ринок оренди знову отримає удар. Після карантинний результат буде сумним - додаткова кількість бізнесу згорнеться і піде. Фінансовий оборот в країні зменшиться ще. Це приведе до коррекції цін на нерухомість. Ми навмисно пишемо про коррекцію, бо на значне падіння не варто розраховувати.


ЩО БУДЕ З ПОПИТОМ?
ПОПИТ - це по факту наявність покупця на ринку. Час буде робити свою! З кожним тижнем покупців буде стає все менше і менше. Корекція ціни (зниження) буде періодично підігрівати ринок. Але, справа в тому, що загальні пандемічні тенденції будуть тиснути на кількість покупців в Україні в цілому.

ПОКУПЦІВ БУДЕ МЕНШАТИ !!!

Що могло б змінити фінансове падіння економіки? Звичайно багато економістів почали б пропонувати ряд перевірених часом заходів, починаючи від зміни кабінету міністрів і вполть до введення тимчасових пільг на різні види економічної діяльності. Але ось що роблять в світі?
ЩО з іншими державами КРАЇНИ ДЛЯ пом'якшення ЧИННОГО КРИЗИ?

У США, Англії, Німеччини, Франції, Китаї, Індії та в мого інших країнах медики працюють над винаходом противірусної вакцини. Розробити вакцину проти коронавируса намагаються більше 150 команд вчених по всьому світу. Вчені в багатьох країнах світу працюють над розробкою вакцин-кандидатів паралельно, тому ймовірність того, що одна з них виявиться ефективною, істотно зростає. Росія наприклад, на сьогодні вже має вакцину і провела позитивні випробування на людях.

"У Росії успішно завершені випробування першої в світі вакцини від коронавируса", - заявив на початку цього тижня директор Інституту трансляційної медицини та біотехнологій сеченовский університету Вадим Тарасов. Насправді, кажуть експерти, мова йде тільки про випробування вакцини на безпеку, та й ті були проведені на невеликій групі військових. Директор центру ім. Гамалії Олександр Гінзбург стверджує, що вакцина надійде в "цивільний оборот" в Росії вже в кінці серпня.

Таким чином Росія сподівається диверсифікувати тиск пандемії на свою економіку. Україна ж буде діяти по протоколу ВОЗ. Нагадаємо, що ВОЗ сповістила світ про те що ймовірне відновлення економік країн до рівня до пандемічної оцінки прийде на 2022рок. З цього 2021 рік ще буде не  роком зростання економік а буде перехідним. Перша половина буде ще падінням, літо - фіксація дна, а з осені 2021року почнеться слабке зростання в бік відновлення допандеміческіх показників.

Чи подорожчає оренда і продаж квартир після прийняття закону про ріелторів?Подорожает ли аренда и продажа квартир после принятия закона о риелторах?