-
-
-

Біткоіни вийшов на біржові торги в США

Біткоіни вийшов на біржові торги в США

"Біткоіни - це віртуальна валюта, це товар, з яким ми ще жодного разу не стикалися. Ми очікуємо жорсткого моніторингу від торгових майданчиків", - підкреслив голова Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США Крістофер Джанкарло, яка узаконила початок торгівлі ф'ючерсами на біткоіни.
Перший дозвіл отримала група Чиказькій товарній біржі (CME Group Inc).
Бум на ринку криптовалюта, через якого ціна біткойнов за п'ять років зросла більш ніж на 40 000% (в тому числі в 8 разів за рік), останнім часом з чим тільки не порівнювали. Одні порівнюють із золотою лихоманкою, другі з МММ, а гендиректор JPMorgan Chase Джеймі Даймон вважає його гірше тюльпанової лихоманки - першого міхура, надувся в Нідерландах в 1634-1637 рр.
Так, це міхур, причому «він буде найбільшим міхуром на нашому віку, ціни виростуть набагато вищі за ті рівнів, де повинні бути», погоджується Майк Новограц, екс-партнер Goldman Sachs і керуючий активами в Fortress Investment Group. «На цьому можна неміряно заробити, і ми плануємо зробити це», - сказав він Bloomberg TV.

У понеділок 11 грудня 2018р. на майданчику чиказької біржі Cboe Global Markets почалися перші в США торги ф'ючерсами на біткойн. Вони відкрилися за ціною $ 15 000 (в контракт входить 1 біткойн), за перші шість хвилин вартість ф'ючерсу з розрахунком в січні виросла на 11% до $ 16 660, пише The Wall Street Journal. Ціна самого біткойнов, зазначає газета, за перші сім хвилин після початку торгів ф'ючерсами піднялася на 8% до $ 15,740, за даними CoinDesk. До обіду понеділка оборот склав 2654 контракту. Ціна січневого ф'ючерсу була $ 16 834,3, ціна самого біткойнов, за даними CoinDesk, - $ 16 558,5, тобто трейдери очікують в січні трохи більш високу ціну, ніж поточна. Цінові перегони змусили Cboe призупинити торги в неділю на дві хвилини; це робиться, коли поточна ціна відхиляється від ціни на кінець попереднього торговельного дня на 10% (для першого дня було взято відхилення від ціни відкриття). Таким чином, зроблено ще один найважливіший крок до інституціоналізації і визнанням фінансовим світом головною криптовалюта сучасності. Тепер і в Німеччині задумалися над тим, щоб наслідувати приклад Чиказької біржі, а учасники ринку прогнозують зростання курсу біткоіни до 40 тисяч доларів в наступному році. Скептики, проте, пророкують, що торгівля ф'ючерсами може стати початком кінця для міхура віртуальних валют.

Один з найбагатших людей планети, трейдер і інвестор Джордж Сорос назвав біткоіни і інші криптовалюта «типовим фінансовим міхуром»
«Біткоіни - це не валюта, оскільки валюта вважається стабільним засобом накопичення, і її курс не може змінюватися на 25 відсотків в день», - заявив мільярдер. «Криптовалюта - це спекуляція, яка завжди заснована на нерозумінні», - додав Сорос.

10 січня американський інвестор Уоррен Баффет, чий статок оцінюється в 87,3 мільярда доларів, розповів, що не купив жодної кріптомонети і висловив припущення, що всі криптовалюти «погано закінчать». Він також запевнив, що ніколи б не став грати на ф'ючерсах криптовалют.

«Для мене біткойн - кращий приклад спекулятивної бульбашки сьогодні, - сказав« Відомостям »нобелівський лауреат, професор економіки Єльського університету Роберт Шиллер. - У нього немає властивої йому вартості, якщо тільки інші не думають, що вона у нього є або що інші люди думають, що вона є. Історія біткойнов неймовірно цікава: я бачу, як у обговорюють його людей світлішають обличчя, а бесіда пожвавлюється ».

Глава відділу досліджень світових сировинних активів і деривативів Франциско Бланш порадив інвесторам не сподіватися на зростання вартості біткоіни.

Він заявив, що криптовалюта як і раніше залишається приманкою для шахраїв і злодіїв. Пан Бланш також зазначив, що криптовалюта як і раніше залишаються незаконними в багатьох країнах світу і додав, що щоб біткоіни процвітав, він повинен стати надійною валютою.
Тим часом, обсяг операцій з біткоіни за останні місяці збільшився до більш ніж $ 1 мільярда в день. В деякі дні сума перевищувала $ 2 мільярди.

Криптовалюта і технологія блокчейн, на якій вони засновані, - це реальні інновації, визнає Шиллер, тому «ентузіасти можуть виявитися праві, що в майбутньому у них буде реальна вартість, навіть якщо вона заснована на вірі людей». Бульбашки зазвичай утворюються на тлі інновацій, вказував економіст Чарльз Кіндлбергер в книзі «Світові фінансові кризи. Манії, паніки і крахи ». Люди спочатку не представляють їх справжню цінність, що може привести до спекуляцій. В цьому плані бульбашки не обов'язково погані, адже вони сприяють інвестиціям в нові області, стверджує професор економіки Прінстонського університету Маркус Бруннермайер. «Гігантський міхур навколо залізниць в 1840-і рр. в Великобританії лопнув, але дороги як і раніше існують », - додає Шиллер.


Тим часом зняти квартиру в Києві без посередників пропонує сайт ТОРРО.

 

А в Україні в 2018 році продукти харчування подорожчають а нерухомість продовжить дешевшати.

https://torro.com.ua/uk/article/novini/prodazh-neruhomosti/u-2018-r-produkti-harchuvannya-podorozhchayut-a-neruhomist-prodovzhit-deshevshati