-
-
-

Купуємо житло: як не помилитися при виборі квартири

Купуємо житло: як не помилитися при виборі квартири

Купівля власної квартири - відповідальна і нелегка справа. Безумовно, нікому не хочеться помилитися при виборі квартири, адже мова йде про досить значну суму. Щоб уникнути можливого розчарування, необхідно пам'ятати про декілька важливих моментах, які варто враховувати:

• чи є заборгованість по комунальних послугах;
• чи зареєстровані в квартирі неповнолітні діти;
• в якому стані знаходиться квартира, чи є капітальний або косметичний ремонт;
• який стан електропроводки, водопроводу, каналізації, системи опалення.

Документи в порядку? або

Перш за все, слід звернути увагу на порядок в документах на житло. В ідеалі, звичайно, варто було б звернутися за допомогою до досвідченого юриста. Якщо ж ви вирішили впоратися самостійно, не забудьте ретельно перевірити рахунки за комунальні послуги, поцікавтеся, чи є заборгованість. Неодмінно запитаєте продавця про те, чи не зареєстровані в квартирі неповнолітні діти, і чи згодні на продаж житла люди, що мають на нього юридичні права. Чим більше питань продавцеві ви задасте до здійснення угоди, тим більше шансів, що вдасться уникнути обману при покупці.

З ремонтом або без нього?

Наступний важливий аспект стосується стану квартири. Тут можливі варіанти. Наприклад, старий ремонт або відсутність такого автоматично зменшує вартість квадратних метрів. Якщо ви обмежені в засобах, можливо, є резон тимчасово змиритися з існуючими недоліками і згодом привести житло в порядок своїми силами. Що може насторожити при наявності недавнього ремонту? На жаль, нерідкі випадки, коли недобросовісні продавці за допомогою нових шпалер або свіжої побілки маскують, наприклад, поганий стан стін або стель. Не полінуйтеся докладніше розпитати про стан житла і комунікацій.

Знайти підходящий варіант і здійснити операцію купівлі-продажу можна і своїми силами. Проте, щоб уникнути неприємних сюрпризів краще все ж скористатися послугами професійного оцінювача житла, а оформлення документів довірити фахівцеві.

може Вас зацікавить наш прогноз, тоді читайте про Пандемія - вплив на ринок нерухомості. прогноз 2020-2022