-
-
-

Що відбувається з цінами на нерухомість - лютий 2019 р

Що відбувається з цінами на нерухомість - лютий 2019 р

            Багато експертів по новобудовах відзначають, що з січня 2018 по січень 2019 року середня ціна квадратного метра в столиці зросла на 6,76%. А найдешевші квартири в Києві, які зараз забудовники продають по 16,3 тис. Грн. за кв.м., - подорожчали на 11%.
            Ріелтори, які працюють на вторинному ринку квартир, констатують підвищення мінімальних цін на 20%. Продавці квартир, бачачи як хвацько піднімаються ціни на нерухомість на первинному ринку, так само не хочуть відставати. Їхня логіка проста - підвищимо по максимуму, а там життя покаже: «Відступати або наступати!»

Чому зростають ціни на нерухомість?

1. Курс долара. Зниження курсу долара на 5% дозволило підвищувати ціни на будматеріали і супутні послуги.
2. Брак робочої сили. Післяноворічний відтік робочої сили на ринки інших держав спровокував збільшення ставок пропонованих будівельних вакансій.
3. Вибори. Збільшення цін на нерухомість-це якийсь посил девелоперів, які демонструють надію на те що обраний глава держави займеться економікою. А вони, в свою чергу, готові підтримати того кандидата, який має намір виводити країну з глухого кута війни.
4. Напередодні світової кризи. Економісти намагаються підвищити ціни напередодні кризи для того щоб було куди падати. Багато хто впевнений, що десятирічне зростання світової економіки повинне закінчитися. Їхня думка базується на 10-річній циклічності даного явища, хоча такий інструмент використовується при глобальних інтересах. Швидше за все 2019 пройде без світових фінансових потрясінь,  хочаб тому що вибори президента США аж 3 листопада 2020 року, а останнє падіння акцій на фондовому ринку США всього лише проби пера напередодні катастрофи.

 На ринку первинного житла зменшилась кількість пропозицій класу «економ»
Що буде з цінами на нерухомість навесні 2019?

Давайте візьмемо лише два фактори впливають на зростання цін на нерухомість: курс долара і можливість накопичувати населенням грошові кошти.
         Курс долара. МВФ попросив Україну закласти курс долара в бюджет в максимумі до 29.40грн. А якщо це записано в бюджеті, то так воно і буде! Лютневе зміцнення гривні призвело до подорожчання цін в будівництві. Реакція покупця як індикатор єкономіки: купують нерухомість - тобто гривня зміцнилася, не купують -  варто девальвувати гривню. Економіка без коливань, на жаль не рухається.
Можливість накопичувати гроші населенням - важливий показник для нашої економіки. У період зміцнення гривні відбувається накопичення валюти у населення. Для збільшення розмірів накопичення необхідно збільшувати обсяги сегментів економіки, при цьому ринок праці повинен відчувати брак робочої сили, а насправді ринок праці відчуває брак через низькі зарплати і як результат масової трудової еміграції за межі України. В умовах зросших зимових  цін на комуналку багато хто з песимізмом дивиться в завтрашній день.

У зв'язку з вищесказаним команда TORRO не бачить глобальних підстав для зростання цін на нерухомість. Накопичена пропозиця з часом почне тиснути на ціни як на пернвинному так і на вторинному ринку. Сформований за останні роки досвід девелоперів показує що більше 4 місяців затягувати пасок та заганяти ринок в стогнацию не має сенсу.

RU