-
-
-

Квартирний ринок взлетів до гори. Що ж відбувається насправді?

Квартирний ринок взлетів до гори. Що ж відбувається насправді?

Восени 2019 року квартирний ринок даванув вгору. У грошовому сегменті від 20.000 $ до 40.000 $ по всій Україні спостерігалося різке зростання ціни аж на 12% якщо взяти за базу наприклад липневі ціни на квартири.

Що ж відбувається насправді?

В умовах дефіциту нерухомості на первинному ринку, що утворилася через «заморожування» критичного кількості будівництв, грошовий капітал попрямував на вторинний ринок. Таким чином за 5 місяців активних продажів ринок практично повністю спорожнів. Як кажуть фінансисти «куля» надулася до критичного обсягу.

Продаж квартир в Україні завмерає.

Чому утворився дефіцит на ринку вторииної нерухомості?

Справа в тому, що поточну кризу сформував замерзлий ринок первинної  нерухомості та скорочення кількості квартир на ринку вторинної нерухомості, який складається здебільшого з «вільних» квартир. Тобто квартири в яких живуть люди і мріють здійснити обмін настільки малий, що при виникненні кризових процесів він повністю йде в ізоляцію. Це говорить про відсутність у основної маси населення грошових накопичень, що дозволяють вирішити квартирне питання шляхом з'їзду або роз'їзду. Таким чином в основному зайве житло потрапляє на ринок продажу вторинної нерухомості. Це таке житло, яке колись було придбане для здачі в оренду, або квартири що дісталися у спадок. Як правило спадкові квартири не бачили ремонту дуже довгий період, і відповідно мають низьку вартість. Але, не дивлячись на це, навіть такі квартири користуються попитом.

Хто або що впливає на кількість покупців?

На жаль ми ще не можемо констатувати загальне зростання економіки, яка в сукупності з здешевленими грошима (кредити від банків) безпосередньо впливає на зростання цін на нерухомість. Сьогодні звичайне обличчя столичного покупця - це мешканець іншого міста, що переїжжає в столицю України. Тобто це всього лише внутрішня міграція.

Що буде з цінами?

На думку аналітиків порталла torro.com.ua «надутий» ринок нерухомості повинен «трохи відпустити пару» так десь відсоткув на 5-7%. І це підтверджується тим, що на нові ціни практично немає покупця. Тобто покупець вже не має можливості купити нерухомість за завищеною ціною, це з одного боку, а продавець не виставляє свою квартиру на продаж, бо не розуміє що буде з цінами, це с другого боку.

Звідси висновок: якщо плануєте продати свою квартиру, то найкращий час - це сьогодні! Завтра - буде дешевше.