-
-
-

Шість порад як вибрати хорошого брокера

Шість порад як вибрати хорошого брокера

Останні статистичні дані показали, що на одного брокера по нерухомості в Україні припадає близько 650 осіб. У жодній іншій країні Європи немає такого високого показника. Гарна новина полягає в тому, що в таких кількостях пошук агента з нерухомості займає лічені секунди. Погана новина полягає в тому, що пошук надійного брокера серед всіх може доставити вам чимало клопоту. Так звідки ви дізнаєтеся, що брокер поставиться до вас чесно і справедливо?

1. Має онлайн-презентацію, включаючи посилання на неї
Ви можете виконати першу перевірку надійності брокера по нерухомості, перш ніж зв'язатися з ним. Подивіться, чи є у нього особиста презентація в Інтернеті і як вона зроблена - вона повинна містити достатньо інформації про нього (включаючи згадки про його освіту і сертифікатах) і про його роботу. Правильні брокери будуть додавати посилання клієнтів в свій профіль, що не будуть соромитися негативних відгуків.

2. Має середню кількість пропозицій по нерухомості
Звичайно, онлайн-презентації брокерів з нерухомості також включають їх поточні пропозиції по нерухомості. Однак, якщо їх занадто багато, швидше за все, у нього не буде достатньо часу, щоб зосередитися на вашому об'єкті. У цьому випадку просто «Більше не означає краще».

3. Його пропозиції по нерухомості зроблені професійно
Як тільки ви оціните кількість заявок, подивіться на їх якість. Професійно сфотографувати нерухомість зараз дуже необхідно, хороший брокер прикріплює фотографії продаваного будинку або квартири, план поверхів і якісні відеоролики, а також пропонує презентацію нерухомості через віртуальний тур.

4. Він задає правильні питання на зустрічі
Якщо брокер з нерухомості просто «клацає» кілька фотографій на свій мобільний телефон при першому відвідуванні вашої нерухомості, і питає, скільки ви хочете за неї, а потім йде, то з ним щось не так. Хороший брокер реаліст зацікавлений не тільки в інформації про будинку або квартирі (включаючи технічний стан або інфраструктуру околиць), але і в вас. Тому він захоче побачити документи на нерухомість і виписку із земельного кадастру. На основі цієї інформації він визначить потенційні бар'єри для продажу (наприклад, заставу в банку), а потім запропонує подальші дії і ціну на нерухомість.

5. Він знає, що буде відбуватися з власністю при продажу
Грунтуючись на спільному інтерв'ю та інформації про нерухомість, досвідчений брокер зможе розповісти, які кроки і дії послідують далі, в якому порядку вони будуть проходити, яка роль буде у нього і вас.

6. Він просто людина
Хороший брокер з нерухомості не примушує вас і не підштовхує до неправильних дій при продажу вашого майна. Правильний брокер готовий дати вам правильний і своєчасний рада. Якщо він відчуває, що ваша точка зору невірна, він попередить вас, але залишить за вами остаточне рішення.

Купуємо житло: як не помилитися при виборі квартири